Wyniki głosowania

Zwycięzcy III Edycji Konkursu:

Pierwsze miejsce w głosowaniu internautów zdobyła Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna – Orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, dyr. Maciej Tomasiewicz z wynikiem 21708 punktów.

Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna
w Bytomiu

Dyrygent
  • Maciej Tomasiewicz
I Skrzypce
  • Jacek Głogowski
  • Ewa Doleżych
  • Weronika Sidorska
  • Bartosz Biernacki
  • Magdalena Różycka
  • Justyna Jarzyńska
  • Magdalena Rak
  • Paulina Wanot
II Skrzypce
  • Weronika Wendrowska
  • Anna Skrzypulec
  • Zofia Kleiman
  • Aleksandra Brzezina
Altówki
  • Aleksandra Roterman
  • Aleksandra Borowik
Wiolonczele
  • Monika Hartmann
  • Malwina Turoń
  • Aleksander Michałowski
Kontrabasy
  • Karol Lecybil
  • Patrycja Pawełczyk
  • Adam Bogdała
Flety
  • Monika Kaczkowska
  • Paulina Soboń
  • Agnieszka Greń
Oboje
  • Emil Trepka
  • Paulina Pilarska
Klarnety
  • Patryk Pfeiffer
  • Magdalena Kaczmarek
Fagoty
  • Karolina Kloszczyk
  • Norbert Sitko
Waltornie
  • Milena Tobor
  • Dawid Kazarian
  • Noemi Napiórkowska
  • Aleksandra Bujak
Trąbki
  • Krzysztof Mucha
  • Franciszek Labus
Puzony
  • Sławomir Polka-Przeworski
  • Tomasz Cichoń
  • Dominik Łukaszczyk
Tuba
  • Paulina Szurgacz
Kotły
  • Krystyna Kleiman
Perkusja
  • Adam Bonk
  • Tomasz Herisz
Harfa
  • Zofia Wiatrowska

    Playlista

  • Edvard Grieg - Peer Gynt Suite No. 1 Op. 46
    • 22230 wyświetleń
    0:22 Morning Mood 4:19 The Death of Ase 8:30 Anitra's Dance 11:59 In the Hall of the Mountain Kong 3rd Polish Nationwide Music Schools' Symphonic Orchestras Competition Maciej Tomasiewicz - conductor, Polish Youth Symphony Orchestra in Bytom, Poland recorded at Frederic Chopin School of Music Concert Hall in Bytom, July 08, 2015

  • Georges Bizet - Carmen suite No. 1
    • 12504 wyświetleń
    3rd Polish Nationwide Music Schools' Symphonic Orchestras Competition Maciej Tomasiewicz - conductor, Polish Youth Symphony Orchestra in Bytom, Poland recorded at Frederic Chopin School of Music Concert Hall in Bytom, July 08, 2015

  • Karol Szymanowski - Etude in B Flat minor Op. 4 No. 3
    • 8766 wyświetleń
    3rd Polish Nationwide Music Schools' Symphonic Orchestras Competition Maciej Tomasiewicz - conductor, Polish Youth Symphony Orchestra in Bytom, Poland recorded at Frederic Chopin School of Music Concert Hall in Bytom, July 08, 2015

Pierwsze miejsce w głosowaniu jury zdobyła Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej, dyr. Andrzej Kucybała z wynikiem 102 punktów.

Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
w Bielsku-Białej

Dyrygent
  • Andrzej Kucybała
I Skrzypce
  • Konrad Cichoszewski
  • Julia Iskrzycka
  • Wojciech Barteczek
  • Antonina Cierpioł
  • Aleksandra Góra
  • Agnieszka Uścińska
  • Karolina Podorska
  • Kalinowska Joanna
  • Stella Mateja
  • Aleksandra Cybulska
II Skrzypce
  • Adrianna Wadoń
  • Marta Suprun
  • Jakub Worek
  • Patrycja Staszek
  • Sara Górna
  • Szretter Krzysztof
  • Anna Korzistka
  • Justyna Honkisz
  • Lena Mucha
Altówki
  • Paulina Bargieł
  • Kaja Sikora
  • Natalia Gajowniczek
  • Józefina Miodońska
  • Mateusz Błachut
  • Katarzyna Janusz
  • Anna Utmańczyk
  • Miodońska Magdalena
  • Marta Mikuła
Wiolonczele
  • Piotr Wilmanowicz
  • Juliana Vinci
  • Aleksandra Stolarek
  • Wiktoria Duda
  • Natalia Górny
  • Monika Łozdowska
  • Karolina Kubicka
  • Bartłomiej Mędrek
Kontrabasy
  • Aleksander Górny
  • Jakub Zoń
  • Szymon Wiktor
  • Anna Swoboda
Flety
  • Jakub Łączak
  • Sławomir Drózd
  • Artur Nycz – flet piccolo
  • Marta Szermańska
Oboje
  • Konrad Cichoszewski
  • Alicja Matuszczyk
  • Maja Łagowska - rożek angielski
  • Izabela Chrobak
Klarnety
  • Marzena Mrozik
  • Adam Jakubiec – klarnet basowy
  • Adam Iskrzycki
  • Samuel Keitz
Fagoty
  • Maksymilian Zawiślak
  • Nikodem Wojtoń
Trąbki
  • Grzegorz Bizukojc
  • Dawid Broszczakowski
  • Marek Wajdzik
  • Aleksy Ostrowski
Waltornie
  • Szymon Rywalski
  • Dominik Piłatyk
  • Paweł Pełka
  • Wiktora Piłatyk
  • Szymon Pelc
Puzony
  • Marek Stolarczyk
  • Patryk Makowski
  • Michał Sinkowski
Tuba
  • Michał Olearczyk
Perkusja
  • Patryk Gajda
  • Dominik Zielonka
  • Tymon Janusiewicz
  • Piotr Ślęzak
  • Wojciech Glądys
Harfa
  • Dominika Surzyn
  • Wojciech Trefon
Fortepian
  • Patrycja Gajek

    Playlista

  • John Williams - Star Wars The Throne Room. The Force Awakens Tribute Performance
    • 44435 wyświetleń
    3rd Polish Nationwide Music Schools' Symphonic Orchestras Competition Andrzej Kucybała - conductor, Stanisław Moniuszko School of Music Symphony Orchestra in Bielsko Biała, Poland recorded at Stanisław Moniuszko School of Music Concert Hall, June 01, 2015

  • Henryk Mikołaj Górecki - Three Pieces in Old Style
    • 1576 wyświetleń
    3rd Polish Nationwide Music Schools' Symphonic Orchestras Competition Andrzej Kucybała - conductor, Stanisław Moniuszko School of Music Symphony Orchestra in Bielsko Biała, Poland recorded at Stanisław Moniuszko School of Music Concert Hall, June 01, 2015

  • Alexander Borodin - Prince Igor: Polovtsian Dances, Tańce Połowieckie
    • 6409 wyświetleń
    3rd Polish Nationwide Music Schools' Symphonic Orchestras Competition Andrzej Kucybała - conductor, Stanisław Moniuszko School of Music Symphony Orchestra in Bielsko Biała, Poland recorded at Stanisław Moniuszko School of Music Concert Hall, June 01, 2015

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i widzimy się w grudniu w Warszawie w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Koncert zostanie nagrany przez II Program Polskiego Radia i Grupę Realizacyjną Akademii Filmu i Telewizji.
Koncert będzie transmitowany na żywo na Youtube.

Zwycięzcy Konkursu zostaną powiadomieni przez Organizatora o przyznaniu im nagrody pocztą elektroniczną.